Web Sitesi Tasarımı

29/05/2017

[Adınız]


Çağın getirdikleri ile birlikte web sitesi tasarımı yaptırmaya karar mı verdiniz? Rakiplerim sitelerinden satışlarını katladı ben yerimde sayıyorum diye mi düşünüyorsunuz? İnternette bulunamamaktan mı şikâyetçisiniz? Kendinizi üzmenize gerek yok siz de bir web tasarım yaptırabilirsiniz.

Yukarıdaki sorular pek çok müşterimizden duyduğumuz sorulardan yalnızca birkaç tanesi, tabii ki çok haklı sorular olduğunu kabul edelim. Ancak kabul etmemiz gereken bir şey daha var o da harekete geçmeniz gerektiğidir, evet bu soruları sormak yerine harekete geçin ve web sitesi sahibi olan firmalar arasında yerinizi alın. Sizin de satışlarınız artsın, internette görünür olun, yeni müşteriler kazanın ve firmanızın gücüne güç katın. Peki, yeni bir soru bu iş bu kadar kolay mı? Hiç şüpheniz olmasın ki getirilerini hesaba kattığınızda çok kolay, örneğin yeni bir dükkân açarak kazanacağınız satıştan daha fazlasını bir e ticaret sitesi ile kazanabilirsiniz ve web tasarım dükkân açmaktan çok daha kolay. Bunun yanında açmayla bitmediğini de hesaba katmalı bir de yönetim kısmının olduğunu göz önünde bulundurmalısınız. Yeni bir dükkân için yeni elemanlar almalısınız gerekirken e ticaret sitenizi aynı dükkândan yürütebilirsiniz. Yeni ofis giderlerine ve faturalara da katlanmanız gerekmeyecek.

Artıları ve eksileri yan yana koyduğunuzda web sitesi tasarımı her zaman avantajlı bir çalışma olarak kendini göstermektedir bunu gayet iyi açıkladığımızı zannediyorum. O halde sıradaki sorulara geçelim nasıl web tasarım yaptıracaksınız, kime yaptıracaksınız, ne gibi özellikler olacak? Bunlar en zor sorulardır çünkü bizim değil sizin cevap vermeniz lazım ama yapılması gereken basittir. Öncelikler rakiplerinizi araştırın, neler yapmışlar ve hangileri başarılı olmuş. En belirleyici etkenler bunlardır, incelemenizin ardından cevaplarınızı rahat bir şekilde bulabilirsiniz ve sıra çalışacağınız web tasarım firmasını bulmaya gelecektir. Her işte çalışan yöntem burada çalışmaz onu öncelikle söyleyelim, nedir bu yöntem derseniz, "eş, dost, akraba ile bu işleri yapmak" diyebiliriz. Evet, kesinlikle bu işlerde tanıdıklara yaptıralım demeyin ya da bizim halaoğlu yapar gibi söylemlere aldanmayın. Çünkü bu iş basit bir iş değildir, düşünsenize bir dükkân açmaktan bile daha faydalı olan web sitesi tasarımı tecrübesiz ellere bırakılabilir mi, tabii ki hayır.

Tavsiyemiz, adımlarınızı doğru atmanız ve bu sistemden faydalanarak en iyi şekilde firmanızı bu yönde geliştirmelisiniz.