Mobilya

07/07/2017

Hemen herkesin hayalidir evini dilediğince döşemek ve mobilyalarını dilediğince seçerek evini özenle yerleştirmek. Mobilya seçiminde yatak odası da özen gösterilmesi gereken odalardan bir tanesidir ve kesinlikle bir yatak bir de dolap, ne kadar zor olabilir diye düşünülerek geçiştirilmemelidir. Çalışan kişilerin özellikle hafta içi en çok vakit geçirdiği alanın yatak odası olduğunu göz ardı etmeyin, günün yorgunluğunu atıp, rahat bir uyku uyuyabileceğiniz bir mekân yaratmak yaşam kalitenizi de arttıracaktır.

Yatak odası takımı seçerken, öncelikle tarzınızı belirlemeli ve buna göre hareket etmelisiniz, örneğin modern bir tarz mı istiyorsunuz ya da country bir tarz mı? Yatağınız yuvarlak olsun istemez misiniz? Yoksa klasik sevenlerden misiniz? Önce bu sorulara cevap vermeli ve daha sonrasında modelleri daha detaylı incelemelisiniz. Tabii ki işiniz bu kadarla bitmiyor, yatak odası birçok farklı parçadan oluşuyor.
Şunu unutmamalısınız ki gardırop, komedin, şifonyer, baza ve ayna gibi tüm parçalar ayrı ayrı önemlidir ve bir bütün olarak da uyum içinde olmaları gerekmektedir.

Yatak odası takımı için pek çok kişinin gözünden kaçan ancak en önemli kriterlerden bir tanesi de renk seçimidir, aslında tüm mobilyalar için renkler önemli olsa da yatak odası için ayrı bir önem taşımaktadır. Öyle ki yanlış bir renk seçimi uykusuz kalmanıza ya da sinirli uyanmanıza bile sebep olabilir, dolayısıyla rahatlatıcı renkler seçmek, yatak odaları için hafife alınmaması gereken bir kriterdir.