Koltuk Takımı

07/07/2017

Ev dekorasyonu ve tasarıma özen gösterenlerin, mobilya seçerken en çok zorlandığı ve aynı zamanda da keyif aldığı en önemli oda oturma odalarıdır. Bu oda gündelik hayatınızı yaşayacağınız için rahat olması gerektiği gibi misafirlerinizi de ağırlayacağınız için herkesin beğeneceği bir dekora sahip olmalıdır. Yeri geldiğinde televizyon izleyeceğiniz yeri geldiğindeyse günün yorgunluğunu atacağınız yer olacağından, kısacası yaşam alanınızdaki rahatlığınız için koltuk takımı en önemli parçadır.

Tüm mobilya ürünlerinde olduğu gibi koltuk takımı seçerken de fark edeceksiniz ki çok fazla marka ve model bulunuyor. Bunların kimisi kaliteli olabiliyorken kimisi de ucuz malzemeden yapılmış, kalitesiz ürünler olabiliyor, dolayısıyla mobilya fiyatları için ciddi bir fiyat aralığı karşımıza çıkıyor. Tabii ki pek çoğumuz hem kaliteli olsun hem de uygun fiyatlı olsun istiyoruz. Burada dengeyi doğru belirleyemezsek ucuz ama kalitesiz mobilya ile mutsuz olacağımız gibi gereksiz pahalı ürünler alıp kaliteli mobilyalara sahip olmamıza rağmen, ederinden fazla para verdiğimiz için pişman da olabiliriz. Bu nedenle sizi doğru yönlendirecek ve birçok markayı bünyesinde barındıran balhome'u tercih ederek bu dertlerden kurtulabilir, mobilya satın alma işini bir eziyet olmaktan çıkarıp daha keyifli hale getirerek, model seçimine odaklanabilirsiniz.

Yine de koltuk takımı seçiminiz için birkaç tavsiyede bulunmak gerekirse, dikkat etmeniz en önemli üç noktayı şöyle sıralayabiliriz;

  • Renk seçimi; tüm mobilyalar için önemlidir, görüntü ve evin diğer öğelerine (halı, parke, kapı) uyum sağlamalı
  • Kumaş seçimi; terletmeyen ve rahatsız etmeyen bir kumaş olmalı,
  • Kolay yer değiştirilebilir olmalı; gerek temizlik açısından gerekse küçük değişiklikler için önemlidir.