Kayseri Boşanma Avukatı

11/08/2017

Kayseri Boşanma Avukatı

Son yıllarda aile içi tartışmaların hız kazanmasıyla birlikte evlilikler neredeyse başlar başlamaz son bulmakta. Mutlu bir yuva kurmayı hayal eden çiftler soluğu boşanmak için mahkemelerde almakta. Boşanmalar ise hiç şüphesiz aileleri ve çocuklar varsa onları yıpratmakta. Bugün röportajımızı kayseride en fazla boşanma davasına bakan kayseri boşanma avukatı Metin Polat ile yapacağız. Kendisi boşanma davalarında gösterdiği başarılar ile kayserinin en iyi boşanma avukatı olarak anılıyor.

Çiftleri Boşanmaya İten Sebepler Neler?

Öncelikli olarak çiftlerin çoğu yeterince bir birini tanımadan evleniyor. Yine evliliği flört dönemi gibi algıladıkları için evlilikten sonra sorumlulukları artınca birden istenmeyen sonuçlar meydana gelebiliyor. Bunun yanında hiç şüphesiz eşlerin aileleri de evlilik birliği içerisinde olumsuz rol oynayabiliyor. Bu da tarafların boşanmasına sebebiyet veriyor.

Boşanma davalarını daha çok erkek eş mi açıyor yoksa kadın eş mi?

Olaylara göre değişmekle birlikte boşanma davalarını kadınların daha çok açtığını görüyoruz. Bunun da başlıca sebeplerini aile içi şiddet ve aldatma olayları oluşturmakta. Yine erkeklerin açtığı boşanma davalarında da aldatma ve kadının eve ve eşe olan ilgisinin azalması başı çekmekte.

Boşanma davalarında taraflar bir birlerinden neler talep ediyorlar?

Öncelikli olarak boşanma davasını kadın açmışsa erkek eşten nafaka, maddi manevi tazminat, çocuk varsa çocuğun velayeti, düğünde takılan takılar ve evlilik sonrasında edinilmiş mallar varsa onları talep etmektedirler.

Erkek eşler ise daha çok çocuk varsa çocuğun velayetini talep etmekte, aldatma olaylarında ise maddi manevi tazminat taleplerinde bulunmaktadır.

Boşanma davalarında avukat tutmanın faydaları nelerdir?

Boşanma davası öncesi ve sonrasında yapılacak çeşitli işlemler bulunmaktadır. Bunlar için dava açmadan önce kayseri boşanma avukatı'dan danışmanlık alınmasını tavsiye ediyoruz. Zira boşanma davası sonrasında hak kaybı olabilmektedir. Yine dava dilekçesinin diğer tarafın eline ulaşmasıyla birlikte süreler başlamaktadır. Bu sürelerin kaçırılması durumunda yine hak kayıpları olabilmektedir.

Boşanma davası açmayı düşünen eşlere tavsiyeleriniz nelerdir?

Öncelikli olarak bir uzmandan evliliklerini devam ettirmeye yönelik yardım almalarını, bu mümkün değilse anlaşmalı boşanma yapma konusunda uzlaşmacı olmalarını bu da mümkün değilse çekişmeli boşanma davasına taraf olmalarını tavsiye ederim. Zira boşanma davaları eşleri ve çocukları çok yıpratmaktadır. Bunun da en az hasarla atlatılması gerekmektedir. Davalar ülkemizde çok uzun sürdüğü için çekişmeli boşanma son yol olarak izlenmelidir.