Kapadokya Balayı

05/10/2017

Ülkemizin doğal güzelliklerinin farkına varamadığımız bir gerçek, Kapadokya da bu güzelliklerden bir tanesi olarak göze çarpıyor. Tabii ki herkes Kapadokya'yı biliyor, peri bacaları dediğimizde herkesin bir fikri var ya da balon turları yapıldığını hepimiz biliyoruz ve güzel bir yer olduğunun da herkes farkında ancak orada geçirilecek zamanın ne kadar güzel olabileceğinin farkında değiliz. Bunun sebebi genellikle tatili deniz ile bağdaştırıyor olmamız, bu balayı için de böyle ancak Kapadokya balayı için en mükemmel yerlerden bir tanesidir. Dünyanın en önemli seyahat rehber olan Lonely Planet 2013 yılında Kapadokya'yı en iyi balayı bölgesi olarak seçti, Bali adasını bile geçerek bu seçim yapıldı.

Doğal güzellikleri ile birlikte turizm alanında da kendini geliştiren bir bölge olması ile hem lüks hem de doğal güzelliklerle uyumlu otellerle çok güzel balayı alternatifleri sunuyor. Oteller yalnızca konaklama değil aynı zamanda da çeşitli turlar da düzenliyorlar ve Kapadokya balayı paketleri hazırlıyorlar. Bu paketler içerisinde havaalanından otele transferiniz, konaklamanız, günlük gezileriniz ve aklınıza gelebilecek her şey dâhil oluyor. Dolayısıyla hiç bir şeyi siz düşünmek zorunda kalmıyorsunuz.

Hem evlilik telaşının verdiği yorgunluğu atabileceğiniz hem de romantik zaman geçirebileceğiniz bir balayı istiyorsanız Kapadokya balayı paketlerini kesinlikle incelemelisiniz.