İngilizce Eğitimi

13/07/2017

Bu makalede sizlere, İngilizce öğrenmek isteyenler için çok yararlı ipuçları içeren bir web sitesinden bahsetmek istiyorum. Hakikaten Türkiyede İngilizce eğitimi alanında izlenen yanlış yöntemler yüzünden pek çoğumuz, İngilizceyi anlıyorum ama konuşamıyorum seviyesindeyiz. Okullarda okuduğumuz İngilizce dersleri, bizlere sadece ders kitaplarındaki bilgileri ezberleyip, sınavlardan yeterli puan almamızı amaçlamıştır.

Zahmetsiz İngilizce internet sitesi, İngilizce öğrenmek isteyenlere, İngilizceyi çok daha hızlı ve de pratik öğrenmelerine yardım etmek için yola çıkmıştır. Bir işi yerine getirmek kadar, onu ne şekilde gerçekleştireceğinizi bilmek de çok önemlidir. Yıllardır İngilizce eğitimi aldığı halde, istediği gibi İngilizce konuşamayanların problemi, türkiyede takip edilen analiz yaklaşımlı İngilizce eğitimi uygulamalarından kaynaklanmaktadır. Sadece okullarda değil, özel kurslardaki İngilizce dersleri de bu mantıkla hazırlandığından istenilen faydayı sağlayamamaktadır.

Burada konunun çok fazla detaylarına girmeden özetle şunu söylemek doğru olacaktır. Eğer doğru tekniklerle İngilizce eğitimi verilirse, klasik İngilizce eğitimiyle öğrendiğinizden üç beş kat daha kolay İngilizce öğrenebilirsiniz. Bir başka deyişle doğru metodlarla İngilizce çalışırsanız daha hızlı ve de pratik İngilizce öğrenebilir ve ayrıca çok daha kısa sürede İngilizce konuşma becerisi elde edebilirsiniz.

Yabancı dil öğrenmek uzun soluklu bir maratondur. Kararlı ve sabırlı bir şekilde çalışmanız gereklidir. Hatta İngilizceyi, zorunluluk olarak görmez de bir hobi haline getirebilirseniz ne kadar çabuk ve pratik bir şekilde öğrendiğinizi farkedecek ve çok büyük keyif alacaksınız. O yüzden İngilizceyi bir ders şeklinde görmeyip onu sevin. Onu kendinize bir keyif ve eğlence haline getirin. İşte bu perspektiften bakarsanız İngilizce dersleri en hoşunuza giden aktivitelere dönüşecektir.

İngilizce öğrenmeye ilk kez başlayan arkadaşlar ilk başlarda sıkılabilir bıkkınlık gösterebilirler. İlk dönemlerinde çok sabırlı olabilmek aynı zamanda pes etmemek başarıyı mutlaka getirecektir. Bir çalgı aleti çalan kişiler bana katılacaklardır. İngilizce öğrenmekle çalgı aleti çalmak, süreç olarak birbirine benzer.

İlk temel düzey seviyelerinde zevksiz aynı zamanda zor olabilir. Ancak müzik aletinden melodik sesler çıkarmaya başlayınca, öğrenme süreci eğlenceli olmaya başlar. İngilizce öğrenmek de işte böyledir. İlk aşamalarında güç ve zevksiz görünebilir. Ama zaman içinde okuduğunuz kolay metinleri, hikâyeleri, dinlediğiniz basit cümleleri anlamaya başlayınca, öğrenme sürecinden keyif almaya başlarsınız.

Sonuç olarak, söz konusu sitede bahsedilen teknikleri öğrendikten sonra mutlaka uygulayın. İngilizce öğrenmek gibi ciddi konularda bilmek yetmez, uygulamak şarttır. Sitedeki İngilizce dersleri size ne şekilde yapacağınız konusunda yardımcı olacaktır.